فاراکست، انتشار ماهانه از وبسایت فارانیوم و پلتفرم های معتبر پادگیر
0

دانش آموز چالش ساز

یکی از جنبه­ های مهم شخصیت کنکوری چالش ­ساز بودن است. این موضوع که در سال کنکور دچار یکنواختی نشوید می­تواند خیلی در روال درس ­خواندن شما تاثیرگذار باشد. مسلماً در برنامه ریزی روزانه مطالعاتی بعد از مدتی دچار یکنواختی می­شوید. برای جلوگیری از این موضوع می ­بایست با کمی خلاقیت، برنامه های چالشی بسازید.

خب بریم ببینیم برنامه چالشی چیه دیگه؟؟؟

رفقا شما یه برنامه ثابت دارین که توی اون مثلا روزی  x  ساعت درس میخونین. میتونین فقط و فقط بر اساس همون برنامه ثابت برین جلو که بنا به تجربه یخورده دچار یکنواختی و خستگی خواهید شد و بهترین راه حل اش ایجاد یک سری روتین دوره ای هست که خارج از برنامه باشه و هر چند وقت یک بار عوض بشه… بخوام راحت تر بگم واستون اینجور که سعی کنین هر هفته یه روند جدید به برنامه تون اضافه کنین. مثال رو بخون ببین چجوریه!

مثال: نیما آزمون داده و توی درسای عمومی در سه موضوع قرابت معنایی، ریدینگ زبان و درک مطلب مشکل داشت؛ با مشاورش که صحبت کرد بهش گفت که هر روز یک پارت 60 دقیقه ای برای هر کدوم از اینا بزاره. و به صورت متوالی یک روز قرابت، یک روز درک مطلب عربی و یک روز ریدینگ و کلوز زبان کار کنه تا تو آزمون بعدی نتیجه­ اش رو ببینه.

اینم از چالشی برنامه ریختن…

 

ارادتمند

محمد حسام سوفباف سرجمعی

مدیر محتوایی گروه مشاوره تحصیلی فارانیوم

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *