فاراکست، انتشار ماهانه از وبسایت فارانیوم و پلتفرم های معتبر پادگیر
0

دیدگاه سیستمی و همه‌جانبه در هدایت تحصیلی

برای یک مسیر شغلی موفق ما باید همه‌ی جنبه‌های زندگی را در نظر بگیریم و نه فقط خود شغل را!

در جلسات مشاوره زیاد پیش می‌آید که صحبت از تصمیم‌ گیری بین دو رشته‌ی متفاوت در یک شهر و یا یک رشته در دو شهر متفاوت به میان می‌آید. در چنین زمان‌هایی ما نیازمند این هستیم که تمرکزمان را از روی رشته و شهر مورد نظر برداریم و بیشتر روی کیفیت و شرایط و سبک زندگی در دو حالت متفاوت تمرکز کنیم.

 

اینکه در مدت تحصیل آیا امکان فعالیت کاری داریم یا خیر!؟ سبک زندگی مورد نیاز برای هر شغل و رشته به چه شکلی خواهد بود!؟ آیا ممکن است که به دلیل خسته شدن از آن رشته و ناهمخوانی آن با مدل زندگی فعلی‌مان آن را بعد از چند سال ترک کنیم!؟

همه‌ی این سوالات را باید از خودمان بپرسیم چراکه انتخاب شغل و رشته‌ی تحصیلی یک موضوع ایزوله نیست که هیچ ارتباطی با بقیه‌ی ابعاد زندگی ما نداشته باشد. برعکس، بخش زیادی از رضایت ما از زندگی در پی رضایت شغلی‌مان خواهد بود.

همین که ما در هنگام فکر کردن در مورد رشته‌های مختلف این واقعیت را که در میان چه گروه‌هایی از افراد قرار است زندگی کنیم و در مسیر آینده‌ی شغلی‌مان تا چه اندازه امکان رشد فردی و تحصیلی و اجتماعی فراهم است؛ یعنی ما یک نگاه چندجانبه و سیستمی به مقوله‌ی انتخاب شغل و رشته داشته‌ایم و از این بابت می‌توانیم با اطمینان بیشتری از تصمیم گیری‌مان بگوییم.

 

میزون باشین و موفق 🌱

محمد حسام سوف باف سرجمعی
مدیر اجرایی گروه مشاوره تحصیلی فارانیوم❤️

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *